Zapomeňte na jůtůb

Já to dělám už dlouho. Samozřejmě, YouTube je největší, ale nezdá se vám, že od roku 2006 začíná trochu zaostávat? I přes nedávnou změnu designu se vedle YT najdou menší a rychleji se rozvíjející stránky. Mojí oblíbenou alternativou je vimeo. Vimeo má nejen (subjektivně) lepší design, ale především schovává panel nástrojů v okně přehrávaného videa. Správci vimea se (zatím) starají o doporučovaná videa a proto se na vimeu dají velmi snadno nalézt zajímavé poloprofesionální série nebo klipy. Kromě toho musím ocenit skvělou kampaň “Lip Dub”, která měla do jejich týmu přilákat nové zaměstnance.

Číst na internetu je nuda, které nás měly zbavit podcasty. Mně k srdci nepřirostly, zato se rád podívám na videa, která jsou sama o sobě lekcí. Taková najdete například na videolectures.net (lekce ze spousty vědních oborů), waitless.org (videa o zrychlení běžných denních úkonů) nebo videojug (lekce o životě). Nejinspirativnější videa naleznete pravděpodobně na TEDTalks. TED konference se od roku 1984 konají v kalifornském Monterey a představují cyklus přednášek největších “mozků” současnosti největším mozkům současnosti. A internetové generaci.

Nakonec by vám při zacházení s videem mimo YouTube nemělo scházet pár nástrojů. Coby evangelista online aplikací nemůžu doporučit žádné ke stažení. Keepvid vám umožní stáhnout si videa z rozličných serverů na lokální disk. Zamzar je skvělý nástroj, který online převede spoustu formátů do spousty jiných formátů (a mimo jiné i link z YouTube na .mp4 soubor vhodný pro iPod). Nakonec by nemělo chybět vyhledávání videí – používejte (jak jinak) google. Nejen, že vyhledá videa z YouTube, Google Video a dalších služeb, ale především umožňuje vyhledávat podle délky a vyhledává i na “warezových” video stránkách. K čemu to využít posuďte sami.

Diverzifikaci zdar

Tags:

Leave a Reply