Ghost Dog. Power and Equality

(Always see everything my brother)

Brzké rozloučení s českou kotlinou s sebou nese spoustu plánování a příprav. Jednou z příjemnějších částí příprav se mělo stát i sledování Nebe nad Berlínem a díky němu (a blueskinovi) jsem zjistil, že nejen Wendersovi ale i Jarmuschovi fanoušci se mají na co těšit – na DVD kromě Nebe nad Berlínem vyjde i Ghost Dog.

Zatímco na Nebe nad Berlínem si ještě pár měsíců počkáme, Ghost Doga by mělo být možno zakoupit ode dneška. Rád jsem vyměnil svůj sentiment z padlého anděla a Handkeho za pokoru před charismatickým samurajem a citacemi z Hagakure. Snad je to ten řád v životě, ta jistota, která mi v životě vždycky chyběla, co na Ghost Dogovi obdivuju (nebo mu závidím, těžko říct). Respekt před sebou samým i před druhými… Čest, s jakou umře a kterou zahanbuje své nepřátele.

The Way of the Samurai is found in death. Meditation on inevitable death should be performed daily. Every day, when one’s body and mind are at peace, one should meditate upon being ripped apart by arrows, rifles, spears, and swords, being carried away by surging waves, being thrown into the midst of a great fire, being struck by lightning, being shaken to death by a great earthquake, falling from thousand-foot cliffs, dying of disease or committing seppuku at the death of one’s master. And every day, without fail, one should consider himself as dead. This is the substance of the Way of the Samurai.

Kdo si chce přečíst Hagakure celé, nakoupí v Shakes, pro perly z filmu se podívá na imdb a komu samurajové nevoní, přečte si Handkeho

PS: Kdo má rád rap, toho potěší informace, že DVD bude obsahovat i “izolovaný soundtrack”

Tags: , ,

One Response to “Ghost Dog. Power and Equality”

  1. Spirulina Says:
    August 21st, 2008 at 8:19 pm

    Fajna stronka, bede tu wpadal czesciej, pozdro

Leave a Reply