Chronografy

(aneb naprosto nezábavný konzumní post s obrázky hezkých hodinek)

Asi si chci koupit nové hodinky. Nezdá se to, ale je to (jako u všeho v mém případě) věda. Samozřejmě, měl bych poměrně jasno, kdyby mi v peněžence povlávaly statisíce, a Philippe Patek nebo Panerai by měli o věrného zákazníka navíc.

Bohužel, stovky tisíc se mi v kapse neválí. Dalším problémem je velikost mého zápěstí, které má obvod celých 17 (!!) cm. Se všemi standardně velkými pánskými hodinkami tedy vypadám jak chlapec, co felezuje v tatínkových šuplících, navíc se mi velké hodinky bůhvíproč líbí. Nakonec jsem našel pár favoritů v ceně od cca 3 do cca 45 tisíc. Které se vám líbí?

PS: Jako perličku přidávám východoněmeckou (a luxusnější) obdobu českých primek. Firma Glashütte po pádu berlínské zdi obnovila svůj věhlas a dnes prodává hodinky v cenách, které začínají okolo 60 000 korun českých. Zaujal mě hlavně model Senator Sixties Square Chronograph.

PPS: Když už mluvíme o východním Německu, pokud se mnou sdílíte lásku k východnímu Berlínu, východoněmecké estetice, japonskému anime a sérii o Jasonovi Bourneovi, neměli byste si nechat uniknout film Hanna. Pro ochutnávku přidávám ukázku ze soundtracku, o který se postarali Chemical Brothers.

The Devil is in the Beats

Tags: ,

2 Responses to “Chronografy”

 1. leonchameau Says:
  June 27th, 2011 at 7:04 pm

  Jj, tie Panerai som si uz aj vyhliadla v platinovej verzii, mam ale podobny problem, pacia sa mi mohutne a panske hodinky na moju utlu ruku ;)

 2. ahasver Says:
  June 28th, 2011 at 3:29 pm

  já si už mezitím zas vybral něco jinýho :)
  http://www.bulova.com/en_us/watch/bulova/dress/96b

Leave a Reply